Wypełniacze do kartonów

Folia do pakowania paczek

Folia do pakowania paczek to gwarancja zadowolenia klienta

folia do pakowania paczek

Folia do pakowania paczek

Droga typowej paczki bywa wyboista i to w sensie dosłownym. Co, jeżeli w środku znajduje się coś wyjątkowo delikatnego, na przykład elektronika? Wtedy drży nadawca, drży odbiorca, a przecież niepotrzebnie. Problem rozwiąże dobra folia do pakowania paczek, o której sami kurierzy mówią, że włożone do pudła sprawdzają się bez pudła. Co to jest i jak to działa?

Wypełniacz idealny

Idealny wypełniacz do pakowania musi być lekki, aby nie zwiększał wagi przesyłki. Ma unieruchomić cenny przedmiot tak, aby nie latał w pudle w czasie transportu. Musi go chronić przed uszkodzeniem na kantach i przed porysowaniem czy otarciem. Powinien być odporny na wilgoć i temperaturę, powszechnie dostępny, no i tani, a najlepiej do wielokrotnego wykorzystania. Jeżeli wziąć te kryteria pod uwagę - w roli wypełniacza poduszka i mata powietrzna biją na głowę inne materiały do pakowania.

Folia odporna na nacisk i przebicie

Aby zabezpieczenia przesyłek spełniły swoje zadanie folia do pakowania paczek, z której została wykonana, musi spełniać dość wyśrubowane normy. I tak jest, bo ze względu na skład chemiczny tworzywa, nie jest łatwa do przebicia, a solidne zgrzewy zapewniają 100% szczelności. Jest tak mocna, że zarówno maty powietrzne, jak i poduszki, nadają się do wielokrotnego wykorzystania, co czyni je przyjaznymi dla środowiska.

Poduszka i mata

Rożnica między matą a poduszką sprowadza się do rozmiarów komory wypełnionej przez powietrze. Poduszki są większe, na ogół w standardowych rozmiarach, ale wykonuje się też poduszki nietypowe pod konkretne zamówienia. Mata powietrzna, która jest podzielona na małe komory w typie bubble, jest z natury rzeczy bardziej elastyczna, przez co łatwo daje się zginać i owijać wokół transportowanych przedmiotów.

Poduszka powietrzna

O ile poduszka nadaje się idealnie do większych przesyłek, bo solidnie unieruchomi przedmiot wewnątrz kartonu i zabezpieczy go przed przesuwaniem, to mata jako bardziej plastyczna. Posłuży do owinięcia delikatnej rzeczy, zabezpieczenia na kantach, ponadto zamortyzuje i wygłuszy. Zarówno poduszki powietrzne do paczek, jak i maty lub folia do pakowania paczek nie zabrudzą i ochronią niezależnie od temperatury.

Klient to widzi

Sprzedaż na odległość wiąże się z ryzykiem związanym z transportem, co każdy kupujący ma zakodowane w tyle głowy. Jako że maty i poduszki powietrzne do paczek są najbezpieczniejszym znanym sposobem pakowania, ten sposób zabezpieczenia przesyłki na drogę jest zawsze witany z uznaniem przez odbiorcę paczki. To się wszystkim opłaca, bo towar dociera bez szwanku, a klient zapamiętuje firmę sprzedającą jako solidną i godną zaufania.

folia do pakowania paczekwypełniacz do pakowaniamata powietrznapoduszki powietrzne do paczek

Powiązane wpisy

Wypełniacz do pakowania

Wypełniacz do pakowania to bezpieczna wysyłka paczek

Poduszki powietrzne do paczek

Poduszki powietrzne do paczek mogą wspomóc ekologię

Torebki doypack i ich warianty

Torebki doypack mają wiele odmian, dopasowanych do potrzeb.

Taśma pakowa - jakość ma znaczenie

Taśma pakowa, to niezbędny element każdego magazynu i sklepu

Wózki widlowe w pracy magazynowej

Jak utrzymać wózki widłowe w dobrej kondycji?