Wypełniacze do kartonów

Taśma pakowa - jakość ma znaczenie

Taśma pakowa, to niezbędny element każdego magazynu i sklepu

taśma pakowa

Taśma pakowa niezbędna w wielu zastosowaniach

Pakowanie towarów odbywa się w wielu firmach, magazynach, a nawet w ramach prywatnych wysyłek. Kluczowym elementem tego procesu jest taśma pakowa. Wydawać by się mogło, że jest to mało znaczący dodatek, ale ma duży wpływ na bezpieczeństwo zawartości paczki. Szczególnie w okresach zimowych, kiedy temperatury są niskie, słabej jakości taśma papierowa lub klasyczna, może się odkleić. To z kolei wpływa na całe opakowanie, zawartość może ulec uszkodzeniu.

Duże ilości taśmy konieczne są w sektorze e-commerce. Pozorne oszczędności na jakości mogą jednak przerodzić się w niezadowolenie klientów i złą opinię sklepu. Z drugiej strony, taśma pakowa z logo nie tylko pomoże przygotować paczkę, ale będzie też pewną formą reklamy całej firmy.

Znaczenie jakości

Jakość materiałów do pakowania ma duże znaczenie. Rwąca się nieustannie taśma pakowa zdecydowanie wydłuża proces pakowania, a to z kolei oznacza mniej paczek zapakowanych w tym samym czasie. Odlepiająca się taśma także nie wróży niczego dobrego, bowiem opakowanie nie będzie chroniło zawartości tak, jak powinno.

Jaka więc taśma usprawni pakowanie Bydgoszcz i nie spowoduje niezadowolenia odbiorców paczki? Przede wszystkim taka taśma do pakowania musi oferować dobrą przyczepność do każdej powierzchni i w każdych warunkach termicznych. Nie powinno mieć więc znaczenia czy taśmę klei się do folii czy kartonu, a także czy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Taśmy wykonane z polipropylenu lub PVC zazwyczaj spełniają te kryteria. Większe znaczenie ma w tym przypadku rodzaj zastosowanego kleju.

Nadruki na taśmach do pakowania

Taśmy, to niezbędne narzędzia w pracy osób pakujących towary. Dają jednak większe możliwości ich wykorzystania, a chodzi mianowicie o reklamę. Taśma pakowa z nadrukiem firmowym może przekazywać wiele istotnych, z punktu widzenia firmy, informacji. Dane kontaktowe wraz z adresem strony internetowej sklepu, to tylko początek możliwości. Taśma pakowa z logo pozwala utrwalić w pamięci klientów wizerunek firmy. Przesyłka z taką taśmą od razu staje się bardziej profesjonalna i zwraca na siebie uwagę. To doskonały sposób na wyróżnienie się wśród licznej konkurencji.

Firmy, które angażują się w ochronę środowiska, mogą wykorzystać taśmę do podkreślenia bycia eko. Do tego celu najlepiej nada się taśma papierowa z nadrukowaną informacją o eko-praktykach bądź informacją, że została użyta folia biodegradowalna do pakowania.

taśma pakowataśma pakowa z logotaśma papierowapakowanie Bydgoszcztaśma pakowa z nadrukiem firmowymfolia biodegradowalna do pakowania

Powiązane wpisy

Torebki doypack i ich warianty

Torebki doypack mają wiele odmian, dopasowanych do potrzeb.

Poduszki powietrzne do paczek

Poduszki powietrzne do paczek mogą wspomóc ekologię

Folia do pakowania paczek

Folia do pakowania paczek to gwarancja zadowolenia klienta

Wypełniacz do pakowania

Wypełniacz do pakowania to bezpieczna wysyłka paczek

Wózki widlowe w pracy magazynowej

Jak utrzymać wózki widłowe w dobrej kondycji?