Poduszki powietrzne do paczek

Poduszki powietrzne do paczek mogą wspomóc ekologię

poduszki powietrzne do paczek

Poduszki powietrzne do paczek i opłacalność ich wytwarzania w miejscu pakowania

Historia poduszek powietrznych sięga lat 50-tych ubiegłego wieku, w Szwecji i Niemczech. Pierwsze poduszki powietrzne do paczek były wykonane z materiału papierowego. Później okazało się, że plastik jest bardziej odpowiednim materiałem do produkcji tych wypełniaczy do paczek. W dzisiejszych czasach wiele produktów jest wytwarzanych przy użyciu tej techniki.

Odzysk plastiku

Producenci poduszek powietrznych stale poszukują lepszych sposobów wytwarzania wypełniaczy do paczek. Jeszcze kilka lat temu w procesie produkcji marnowano co najmniej 40% materiału. Dziś jednak producenci odkryli sposób na wykorzystanie 100% materiału, dzięki czemu technologia ta jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska i bardziej opłacalna niż wcześniej.

Wypełnienie paczek

Wypełniacze do paczek są doskonałym rozwiązaniem do wypełniania pustych przestrzeni dla sprzedawców internetowych lub firm e-commerce. Przestrzeni, które muszą zapewnić, że ich produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym i nieuszkodzonym. Oczekuje się, że firmy e-commerce będą wysyłać znacznie większą liczbę paczek niż sklepy tradycyjne.

Opakowanie z poduszką powietrzną> zapewnia lepszą ochronę w porównaniu z folią bąbelkową lub pianką, ponieważ lepiej dopasowuje się do transportowanego produktu. Oznacza to, że produkt będzie mniej podatny na przemieszczanie się podczas transportu, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia i stłuczenia dzięki zastosowaniu czegoś takiego jak poduszki powietrzne do paczek.

Własne wypełniacze do paczek

Produkcja nadmuchiwanych poduszek powietrznych na miejscu, w stacji pakowania oferuje producentom naprawdę wiele korzyści. Produkując różnorodne wypełniacze powietrzne na miejscu, producenci oszczędzają na kosztach logistycznych, ponieważ produkty nie muszą być transportowane z oddzielnego zakładu produkcyjnego. Koszty transportu są jeszcze bardziej zredukowane, jeśli producent zdecyduje się na użycie przyjaznego dla środowiska gazu CO2 zamiast sprężonego azotu (N2) jako czynnika napełniającego. CO2 jest łatwo dostępny w większości fabryk żywności, co oznacza, że nie wymaga on żadnych nakładów finansowych.

Brak zbędnych zapasów wypełniaczy

Ponadto oferowane przez producenta poduszki powietrzne do paczek są produkowane na żądanie, tylko wtedy, gdy są potrzebne. Eliminuje to potrzebę magazynowania, oszczędzając cenną powierzchnię, która może być wykorzystana bardziej produktywnie. Nie ma też potrzeby tworzenia drogich obiektów magazynowych.

poduszki powietrzne do paczekproducenci poduszek powietrznychwypełniacze do paczekopakowanie z poduszką powietrznąfolią bąbelkowąprodukcja nadmuchiwanych poduszek powietrznychwypełniacze powietrzne